< Back

Sprzęt przydatny przy hodowli mrówek

1. Probówka Podstawowym sprzętem służącym do rozpoczęcia hodowli mrówek jest probówka. (Opis przygotowania probówki, aby mogła w niej zamieszkać królowa znajdziesz TUTAJ

2. Strzykawka Probówkę można zastępować strzykawką. Służy ona także do nawadniania waty, mchu, podawania miodu itp. Dobrze sprawdza się w terenie, gdzie istnieje ryzyko zbicia szklanej probówki.

3. Tic-Tac Probówkę może zastąpić także pudełko po tic-tacach. Podobnie jak strzykawka pudełka po tic-tacach dobrze sprawdzają sie poza domem.

4. Pędzelek Pędzelek musi być koniecznie zrobiony z miękkiego naturalnego włosia. Inaczej po prostu zmiażdżymy mrówkę. Większość mrówek potraktowana pędzelkiem atakuje go, a co za tym idzie przyczepia sie do niego.

5. Wężyki Plastikowe przezroczyste rurki maja wiele zastosowań. Stosowane są przy połączeniu gniazda z areną, a także jako coś w rodzaju probówki przytopionej z jednej strony.

6. Łyżeczka Łyżeczka przydaje się najczęściej podczas podbierania poczwarek koloniom dzikich mrówek.

7.Pęseta (pinceta) Stosowana do podawania pokarmów i „kombinowania” w formikarium. Jest uniwersalnym narzędziem. Istnieją także pęsety entomologiczne, czyli wykonane z miękkiej blaszki. Służą do chwytania owadów (mrówek) bez szkody na ich zdrowiu i życiu.

8.exhaustor Jest to albo profesjonalny albo-bardziej, w naszych polskich realiach popularny-domowy przyrząd do łapania dużej ilości owadów-w naszym wypadku mrówek. Przydaje się gdy musimy złapać dużą ilość mrówek, np. przy adopcji.

  1. Gumowy korek w który wbijamy rurki.
  2. Rurka przez którą wciągamy powietrze.
  3. materiał przez który mrówka, ani piasek nie wleci nam do buzi.
  4. Rurka przez którą wciągamy mrówki do słoika.